Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.nin çatısı altında 40 yılı aşkın bir süredir faaliyette bulunan Doğan Dış Ticaret ve Mümessillik A.Ş.;

İthalat, Mümessillik ve Hammadde Tedarik hizmetleri alanında faaliyet göstermektedir. Bu kapsamda başta baskı yazı ve ambalaj kağıtları, karton, matbaa malzemeleri, alüminyum, film ve petrokimya gibi hammadde ithalatının yanı sıra, dijital TV destek üniteleri, promosyon ürünleri, mobilyadan şişme deniz ürünleri ve kamp & spor malzemelerine kadar uzanan geniş bir yelpazede küresel ürün tedariği işinde faaliyet göstermektedir.

Şirketimiz ayrıca; Mümessillik Faaliyetleri kapsamında başta dünyanın önde gelen kağıt üreticilerinden biri olan Finlandiya merkezli ''Stora Enso'' olmak üzere Avrupalı diger üreticilerden KRPA ve Oppoga markasının Türkiye Mümessilliğini yapmaktadır. Stora Enso Türkiye Mümessilliği kapsamında, müşterilerine gazete, kitap kağıdı, SC ve 1.Hamur kağıt tedariği sağlamaktadır.


Kağıt tedariğine ek olarak Petrokimya, Demir-Çelik, Alüminyum ve Film gibi her türlü hammadde tedariğinde Stok ve Finansman Hizmeti sunan şirketimiz, müşterilerinin ihtiyaçlarını en uygun koşullarda ve kesintisiz karşılamak amacıyla lojistik operasyon hizmeti de vererek Türkiye’nin çeşitli bölgelerine dağılmış bulunan gümrüksüz ve gümrüklü antrepolarını kullanmaktadır.

Doğan Dış Ticaret ve Mümessillik A.Ş. doğrudan satış, hammadde tedarik ve mümessillik faaliyeti dışında da ithalat alanında yılların verdiği tecrübe ve dış ticaret mevzuatı konusunda uzman kadrosuyla müşterilerine ithalat aracılık hizmeti de sunmaktadır.

Kendi sektöründe Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında yer alan Şirketimiz, ürün çeşitliliği, uzman yönetim kadrosu ve dinamik yapısıyla sektörünün öncü dış ticaret şirketlerinden biri olmaya devam etmektedir.